24aug
Door: amk Aan: augustus 24, 2018 In: Conferenties, Geen onderdeel van een categorie Reacties: 0

Van 24-28 Augustus 2018 nam ik deel aan een Europese conferentie voor Evangelikale theologen (FEET) in Praag (FEET2018) waar ik

Studiegenoten ontmoeten elkaar na 40 jaar

gevraagd was een seminar te leiden over Zending in Europa. Opnieuw viel me op wat een verschillen er zijn in Europa. Oost-Europa is echt anders dan West- en Noord-Europa, en ook weer heel anders dan Zuid-Europa. Het is ook voor theologen een grote uitdaging om te zoeken naar eenheid in verscheidenheid in Christus, en om te werken aan het bouwen van bruggen, ook tussen Oost en West. Het was goed om oude bekenden te ontmoeten (sommigen zvanuit mijn studententijd!), en om nieuwe mensen te ontmoeten.

De conferentie die werd bijgewoond door zo’n 70 theologen uit heel Europa, werd afgesloten met enkele reflecties van collega’s uit het Oosten van Europa, die herkenning bij mij opriepen, en tot verder nadenken stemden. Het ging om de verbinding tussen de academische beoefening van theologie en de relevantie daarvan voor de kerken.

Tatiana Kopaleishvili uit Georgia merkte op: “Een van de grootste voordelen van FEET is dat het een plek is om te netwerken: het is bemoedigend om gelijkgestemde mensen te ontmoeten vooral als je uit een anti-intellectuele achtergrond komt, waar er een bepaalde angst voor is om hoog opgeleid te zijn. Het is bemoedigend om mensen te ontmoeten die in staat zijn om intellectueel bezig zijn te verbinden met een practische gerichtheid. En dit zou FEET ook moeten blijven vasthouden – om de diepte van de theologie beoefening niet uit het oog te verliezen, maar ook de verbinding met de praktische gerichtheid op onze kerken niet los te laten. Dat het relevant is ook voor mensen zoals ik – die in praktische zin met studenten werken, of die kinderen lesgeven op de zondagsschool.  Ik geloof
dat een degelijke theologie die tegelijkertijd ook praktisch toepasbaar is, niet alleen onze kerken maar zelfs de hele samenleving kan verhinderen grote fouten te maken, en een verzoenende rol kan spelen.” FEET Newsletter 2018, pg. 5 

 

 

Trackback URL: https://annemariekool.org/nl/2018/08/24/feet-2018-christelijke-identiteit-en-zending-in-een-verdeeld-europa/trackback/